W dniu 29 maja 2007r.,  jeden zastęp OSP  Wronki wypompowywał wodę z zalanej piwnicy na ul.Sierakowskiej. Dwa zastępy OSP Wronki i jeden zastęp JRG PSP Szamotuły interweniowały przy budynku na ul.Zwycięzców, istniało podejrzenie pożaru budynku, po przybyciu na miejsce zdarzenia jednostek straży pożarnej okazało się iz w budynku doszło do zadymienia w wyniku cofnięcia się dymu z przewodu kominowego na pomieszczenia budynku, podczas rozpalania ognia w piecu. Jeden zastęp OSP Wronki interweniował przy kolizji drogowej trzech samochodów we Wróblewie.

W dniu 27 maja 2007r.,  cztery zastępy OSP  Wronki usuwały skutki wichury - połamane drzewa i gałęzie na ul.Lipowej w Nowej Wsi, Ordzinie, Stróżach, ul.Poznańskiej, ul.Partyzantów, ul.Dworcowej, w Mokrzu. Jeden zastęp OSP Kłodzisko usuwał połamane gałęzie na drodze Kłodzisko - Dąbrowa.

 

W dniu 25 maja 2007r.,  trzy zastępy OSP  Wronki i jeden zastęp OSP Jasionna gasiły pożar poszycia leśnego w Nowym Krakowie, spaleniu uległy dwa ary poszycia leśnego.

 

W dniu 22 maja 2007r., o godz. 20.30,  jeden zastęp OSP  Wronki usuwał szerszenie na ul.Świerkowej.

W dniu 22 maja 2007r., o godz. 9.40,  jeden zastęp OSP  Wronki interweniował przy kolizji drogowej w Nowej Wsi na ul.Lipowej.

 

W dniu 18 maja 2007r. jeden zastęp OSP  Wronki usuwał plamę oleju po kolizji drogowej w Nowym Krakowie.

 

Ćwiczenia w Klasztorze Franciszkanów i Seminarium we Wronkach.

W dniu 16 maja 2007r. dwa zastępy JRG PSP Szamotuły i dwa zastępy OSP Wronki (KSRG) uczestniczyły w szkoleniu na obiektach Klasztoru Franciszkanów i Wyższego Seminarium Duchownego pod wezwaniem bł. Jana Dunsa Szkota we Wronkach, połączonym z praktycznym sprawdzeniem warunków ewakuacji. W trakcie ćwiczeń strażacy poznali zasady prowadzenia i kierowania działaniami ratowniczymi w tego typu obiektach. Zapoznali się z lokalizacją obiektów i rozmieszczeniem w nich poszczególnych pomieszczeń, zaopatrzeniem wodnym. Szkolenie miało na celu pokazanie właściwych sposobów zachowania się i postępowania w przypadku powstania zagrożenia w obiektach Klasztoru i Seminarium.

W dniu 15 maja 2007r. dwa zastępy OSP  Wronki usuwały powalone drzewo w DPS Pożarowo.

W dniu 15 maja 2007r., w nocy,  jeden zastęp OSP  Wronki usuwał powalone drzewa w Bobulczynie.

W dniu 13 maja 2007r. jeden zastęp OSP  Wronki usuwał słupek betonowy z ronda na ul.Leśnej.

W dniu 11 maja 2007r. jeden zastęp OSP  Wronki usuwał powalone drzewa na ul.Mickiewicza i ul.Cienistej oraz na Stróżkach.

W dniu 11 maja 2007r. jeden zastęp OSP Chojno usuwał powalone drzewo na drodze Chojno-Sieraków.

W dniu 9 maja 2007r. jeden zastęp OSP Wronki usuwał złamaną gałąź zwisającą na linii energetycznej w Smolnicy.

W dniu 8 maja 2007r. jeden zastęp OSP Wronki usuwał plamę oleju na ul.Sierakowskiej we Wronkach.

W dniu 6 maja 2007r. jeden zastęp OSP Wronki gasił pożar trawy na ul.Nadbrzeżnej.

Gminne obchody Dnia Strażaka w Wartosławiu.

Na dzień 4 maja tradycyjnie przypada Dzień Strażaka, w bieżącym roku obchody miały się odbyć w Wartosławiu, o godz. 18.45 zbiórka wszystkich jednostek z terenu MiG Wronki przed Kościołem w Wartosławiu, o godz. 19.00 Msza Św. w intencji strażaków, następnie przemarsz ulicami Wartosławia do świetlicy wiejskiej, gdzie odbył się uroczysty apel i wręczono odznaczenia, zasłużonym strażakom, najwyższe odznaczenie zostało nadane Dh Alojzemu Kaczmarkowi, uchwałą Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Warszawie, został mu nadany za wieloletnią ofiarną służbę w szeregach straży pożarnych Medal Chomicza, wręczenia medalu dokonał Burmistrz MiG Wronki Pan Mirosław Wieczór, w asyście Prezesa Zarządu Oddziału MG ZOSP RP we Wronkach Dh Andrzeja Liszkowskiego.

Pożar pałacu w Oporowie.

W dniu 4 maja 2007r. obchody Dnia Strażaka w Gminie Wronki zostały przerwane informacją o pożarze pałacu w Oporowie. O godz. 18.48 dyżurny PSK Szamotuły przyjął zgłoszenie o pożarze pałacu w Oporowie, rok budowy pałacu 1877, gmina Ostroróg. Natychmiast do zdarzenia zadysponował zastępy z JRG PSP Szamotuły i z jednostek OSP z gminy Szamotuły, Ostroróg i Wronki, w sumie do działań zadysponowano 30 zastępów straży pożarnej. Jednostka  OSP Ostroróg po dojechaniu na miejsce zdarzenia zastała pożar dachu po wschodniej stronie pałacu, który szybko się rozprzestrzeniał i objął cały dach budynku. Na palący się obiekt podano 15 prądów wody w tym dwa z podnośników hydraulicznych i trzy z działek. Wodę do gaszenia pożaru w początkowej fazie pobierano z hydrantu, następnie zbudowano sześć punktów czerpania wody trzy na stawach przy pałacu i nad jeziorem Mormin. Na miejsce pożaru zadysponowano Policję, Pogotowie Energetyczne oraz Pogotowie Ratunkowe. Działania straży pożarnej polegały na ugaszeniu palącego się dachu i stropu pałacu oraz zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Spaleniu uległ dach o konstrukcji drewnianej kryty blachą oraz strop trzeciej kondygnacji budynku pozostałe kondygnacje zostały zalane wodą. Budynek nie był zamieszkany, odłączone były wszystkie media. Pożar nie stanowił zagrożenia dla innych budynków - najbliższy budynek zamieszkały w odległości ok. 50m. Po zapadnięciu zmroku oświetlono teren akcji. O zdarzeniu powiadomiono Starostę Szamotulskiego, Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, Burmistrza MiG Ostroróg, który dostarczył na miejsce pożaru jedzenie oraz picie dla strażaków biorących udział w akcji. Na miejsce pożaru przybył przedstawiciel zarządcy obiektu. Działania gaśnicze zakończono rano 5 maja 2007r., na dozorowaniu pogorzeliska pozostawiono jeden zastęp straży pożarnej.

W dniu 1 maja 2007r., o godz. 12.50, trzy zastępy OSP Wronki, jeden zastęp  OSP Chojno gasiły pożar domku letniskowego w Chojnie, spaleniu uległa drewniana konstrukcja dachu, straty wyniosły 2.000zł.

W dniu 1 maja 2007r., o godz. 1.10, trzy zastępy OSP Wronki, jeden zastęp  OSP Kłodzisko, OSP Amica, JRG PSP Szamotuły gasiły pożar garaży na ul.Powstańców Wielkpolskich we Wronkach. Straty wyniosły około 19.000zł., uratowano mienie o wartości ok. 400.000zł. Spaleniu uległy cztery garaże, dwa samochody osobowe, motory, motorower, rowery, wyposażenie garaży. Działania straży pożarnej polegały na ugaszeniu palących się garaży i samochodów oraz obronie sąsiadujących z nimi budynków. Rano o godz. 8.40 dogaszano pogorzelisko, które ponownie się rozpaliło.

Powrót.